Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
Neji Hyuuga

Neji Hyuuga


 

Hyuuga Neji
Wiek:
13
Urodziny: 3 Lipca
Wioska: Konoha-Gakure
Ranga: Genin
Grupa krwi: 0
Wzrost: 160.1 cm
Waga: 46.8 kg
Ograniczenia więzów krwi: Byakugan
Specjalne techniki: Jyuken, Hakkeshou: Kaiten, Harichakra, Hakke Hyakunijuuhachishou, Hakke Kuushou, Hakke Rokujuuyonshou
Pierwszy raz w mandze: rozdział #36
Pierwszy raz w anime: odcinek #21

Ród Hyuuga dzieli się na dwie rodziny - główna i poboczna. Ta pierwsza, jak sama nazwa wskazuje, sprawuje priorytetową rolę, co nie oznacza, że druga żyje sobie od tak sobie. Członkowie pobocznej rodziny są napiętnowani pieczęcią, która ma chronić tajników sekretu klanu - Byakugana. Prócz tego sprawują opieke nad swoimi krewnymi z głównej rodziny. Hyuuga Neji przynależy do pobocznej familii i w wieku czterech lat został, tak jak inni jego krewni, naznaczony pieczęcią. Wraz z tym momentem młody adept określa siebie "Ptakiem w klatce". Właśnie w tym samym czasie spadkobierczyni głównej rodziny - Hyuuga Hinata - ukończyła trzy lata. Od tamtej pory na barkach Nejiego spoczywało życie swojej kuzynki.

Wszystko zapowiadałoby się dobrze, gdyby nie jeden incydent, który diametralnie zmienił życie Nejiego. Otóż, kiedy w Konoha-Gakure przybyli ninja z kraju Chmur w celu podpisania sojuszu między dwoma państwami, mieli także drugi cel swojej podróży - zdobycie sekretu Byakugana. Do tego jeden z nich chciał uprowadzić Hinatę, ale na drodze stanął jej ociec - Hiashi, który go zabił. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie warunki postawione przez kraj Chmur. Zażyczyli oni sobie zwłok przywódcy głównej rodziny. I w tym momencie ważną rolę odgrywa przedstawiciel pobocznej rodziny. Wszystko poszło po myśli rodu Hyuuga, ponieważ Hiashi miał brata bliźniaka - Hizashiego, ojca Nejiego. Obaj byli podobni jak dwie krople wody, więc shinobi z kraju Chmur nie wiedzieliby, że zostawi wystawieni do wiatru.

Tamten eksces na długo utkwił w psychice Nejiego, przez co jego podejście do życia bardzo się zmieniło. Tak samo jak jego ojciec nie darzył głównej rodziny wielkim uczuciem - wręcz pałał nienawiścią. Do tego dochodziła pieczęć, która jest absolutnym strachem przed śmiercią, ponieważ jedyną ucieczką od niej jest właśnie ona. Jego podejście do życia się bardziej ugruntowało. Wyznawał jedną zasadę - wszystko zależy od przeznaczenia; cel ludzkiej egzystencji stał się jasny w momencie narodzin danego człowieka.

Dopiero spotkanie Naruto, a raczej starcie się z nim podczas egzaminów na Chuunina, spowodowało w nim budowanie się nowych filarów przekonań. Stąd Nejiego można nazwać bohaterem dynamicznym, gdyż jego charakter zmienia się w trakcie trwania całej serii. Na początku znany jest nam jako introwertyk starający się rosnąć w siłę, kamienny wyraz twarzy oraz groźne spojrzenie białych oczu. Przepełniająca nienawiść do głównej rodziny, silne zakorzenienie się w swoich zasadach. Natomiast po przegranej walce z Uzumakim zaczął sobie uświadamiać wiele spraw. Jego przekonania zostały obalone - otóż chłopak posiadający nierealne marzenie pokonał kogoś, kto był przekonany o swoim zwycięstwie. W końcu Neji przejrzał na oczy, przestał być zamkniętym w sobie przez co pogodził się z główną rodziną. Co więcej - nawet zaczął się uśmiechać, przez co jego życie zostało ubarwione przez dodatkową gamę kolorów.

Neji od dziecka wykazywał ogromne zadatki na geniusza. Po śmierci ojca cały swój czas poświęcił na treningi. Udało mu się opanować techniki, które dla zwykłego przedstawiciela pobocznej rodziny są raczej nie osiągalne. Bardzo dobrym przykładem na to jest opanowanie absolutnej obrony (Kaiten) czy też Sztukę Miękkiej Pięści - 64 Dłonie Na Ośmiu Filarach (Hakke Rokujuuyonshou), poza tym do całego dorobku dochodzi perfekcyjne opanowanie Chakry. Neji potrafi tak rozłożyć atak, żeby zablokować przepływ energii, czego następstwem jest uniemożliwienie oponentowi ruchów. Grzechem byłoby pominięcie jego autowej broni - Byakugana. W przeciwieństwie do Sharingana, białe oczy potrafią ujrzeć układ witalny przeciwnika, cały obieg Chakry po ciele. Dzięki tej "broni" Neji przewagę nad swoim rywalem, ponieważ oprócz wyżej wspomnianego "rentgena" Byakugan pozwala na obserwacje terenu na daną odległość. Co więcej, Neji potrafi widzieć wszystko w obrębie 360 stopni, więc atak od tyłu nie będzie dla niego zagrożeniem.

Specjalnie na koniec zostawiłem sobie małą ciekawostkę. Wszyscy dobrze wiemy, że w Naruto nic nie jest bez powodu. Tak samo jest ze stylem walki Hyuugi Nejiego - mam na myśli styl miękkiej pięści (Jyuken). Mówiąc prościej ma ono swoje zastosowanie w naszym życiu. Generalnie rzecz ujmując to jak walczy Neji u nas znane jest pod hasłem chińskie sztuki walki. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na poglądy wyznawane przez niego na początku serii, tuż przed "praniem mózgu" zrobionym przez Uzumakiego. Teoria ludzkiego przeznaczenia została zaczerpnięta z buddyzmu - wiary, która miała ogromny wpływ na japońską kulturę.Ukończenie Akademii Ninja: 12 lat
Zaliczenie Egzaminu Selekcji Chuunin: ? lat

Wykonane misje:
Ranga D: 20
Ranga C: 12
Ranga B: 0
Ranga A: 1
Ranga S: 0

 


Głosuj (0)

naruto.uzumaki 12/11/2007 16:30:40 [Powrót] Komentujfajny blog
darek 13/11/2007 15:37:50
| brak www IP: 83.14.240.219

neij to cienas nielubie go dlatego że on nie lubi hinaty
docia 13/11/2007 15:33:03
| brak www IP: 83.14.240.219
|| Layout by Ols || From Cerber Szablony || For naruto.uzumaki ||